O tom, že bychom novou desku chtěli vydat i na vinylu jsme ani chvilku nepochybovali. Vinyl je krásnej předmět, k tomu celej ten obřad, když si ho člověk pouští. A ten zvuk! A ty další zvuky kolem,...
… šumění a praskání a točící se deska a dosedající jehla a velikej obal…
Až to minulý album jsme poprvé vydali i na vinylu. A měli jsme z toho velkou radost. Byl to jeden ze splněnejch snů. Mít tu DESKU, tak jak je měli naši rodiče, když jsme byli dětma a pouštěli si Pink Floyd a Beatles a Mertu, Doors. Klasika!
 

Tahle naše nová deska se ale na jeden vinyl nevejde. Museli bychom něco vyhodit a ještě k tomu měnit pořadí, což se nám jenom kvůli těm technickejm parametrům – daný dýlce stran vinylu – dělat nechtělo. Přece nějakej technickej diktát nezmění naše vyjádření!

A tak nás napadlo řešení: vykašlat se na to a udělat dvojvinyl, kde pak i krom písniček, co se dostaly na cédéčko, můžou bejt ty další, ty co jsme vymysleli ve stejnym období, ve stejnym pobláznění, a který tak maj společnýho ducha. Jako celek tvořej všechny ty písničky kompletní svět, kterej se nám pod rukama zrodil. A z toho nápadu jsme měli radost. A taky to bude výtvarně moc pěknej předmět. Alešovy rytiny a vrstvy papírů a jejich struktury a barvy v tý velikosti vyzněj ještě líp! Jenže chlapi, počkejte, to zas stojí strašný prachy! Na to teď nemáme!No a tak se na vás obracíme s prosbou, jestli byste nám prosím, milí kamarádi a fanouškové zrní hudby a vinylových kotoučků, pomohli zrealizovat tenhle náš nápad, udělat Následuj kojota -  rozšířenou verzi, kompletní kojotí svět na dvojvinylu. Věříme, že výsledek bude stát za to a bude se vám líbit.

Všem, kteří nám jakýmkoli dílkem pomůžete, moc děkujeme! :)

naše i vaše zrní