Při návštěvě klientů, kteří využívají služeb profesionálně vedených dobrovolníků, jsme se seznámili s panem Macháčkem a objevili jeho nádherné obrazy. Zrodil se nápad….uspořádat výstavu.

Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci dlouhodobě podporuje občanské sdružení Okamžik, které pomáhá nevidomým a těžce zrakově postiženým osobám. Při návštěvě klientů, kteří využívají služeb profesionálně vedených dobrovolníků, jsme se seznámili s panem Macháčkem a objevili jeho nádherné obrazy.  Zrodil se nápad….uspořádat výstavu.

Pan Ladislav Macháček (86let) trpěl od mládí oční vadou, která ho v jeho osmdesáti letech připravila o zrak úplně. I přes svůj handicap celý život maloval. Život pana Macháčka byl velmi pestrý a profesně zajímavý, byl učitelem na základní škole, pracoval jako kreslič a výtvarník ve vojenské akademii a také jako písmoznalec. Studoval na Státní grafické škole (ta se posléze přejmenovala na Vyšší školu uměleckého průmyslu). Své obrazy nikdy neprodával, nedokázal se rozloučit s žádným svým obrazem. A když už, tak si namaloval kopii. Své obrazy měl možnost za svůj život vystavit celkem šestkrát, a to v Přelouči a v Praze, kde vystavoval společně se svou manželkou.

Budeme moc rádi, když se nám společně podaří splnit sen panu Macháčkovi.

Děkujeme!

Termín výstavy 15. 1. 2015 - 5. 2. 2015

GALERIE – PELLÉOVA VILA, Pelléova 10, Praha 6