Je splněný sen 32 žen a dívek s mentálním i zdravotním postižením, které se na jeden den staly fotomodelkami a zažily proměnu, na kterou nikdy nezapomenou. 13 z nich uvidíte v kalendáři pro rok 2016.

Jak to začalo

v červnu 2014 vešel do mého kadeřnictví JAROSLAV DUŠEK. Chvíli na to, při stříhání jeho bujných kadeří procitá a na podnět vyprávění o mých proměnách povídá "a nechtěla bys udělat proměny pro zdravotně postižené ženy? Ty vždycky někdo jen tak ostříhá, protože na jejich vzhledu přeci nezáleží“…  A tak se stalo, že propojil dva rozdílné světy a my mohly naplnit sen 32 žen z domova Pramen pro mentálně a zdravotně postižené ženy. Projekt PROSTĚ KRÁSNÁ byl na světě!

A pak že obyčejný pánský střih není kreativní :-).

Co je náš cíl?

cílem projektu bylo splnit jeden SEN 32 ženám ve věku od 23 – 72 let, které žijí v Domově PRAMEN v Mnichově u Mariánských lázní.  To se povedlo a zážitky byly nádherné! 

Fotografií jsme zachytily proměny, radost a nadšení v jejich očích a 13 z nich tvoří kalendář pro rok 2016. Naším dalším krokem je zrealizovat knihu, kde bude k vidění všech 32 proměn, příběhů i zážitků těchto dívek i žen a vytvořit krátký filmový dokument, který zachycuje momenty celého projektu. 

Hlavním cílem celého projektu je získat finance a podpořit rehabilitační a zájmové aktivity pro všechny klienty tohoto Domova.

Detaily

Tématem projektu PROSTĚ KRÁSNÁ a festivalu POROZUMĚNÍ, je propojování našich „rozdílných“ světů. Dát možnost oběma stranám do něj vstoupit nebo jen nahlédnout a zažít, že byť jsme rozdílní, naše touhy a přání tyto rozdíly neznají. Projekt PROSTĚ KRÁSNÁ je jedním ze způsobů, kde se mohly tyto ženy vžít do pocitů „modelek“ našeho světa a okusily to, po čem alespoň jednou zatouži­la každá z nás. 

20. 5. 2015 jsme v Anglikánském kostele v Mariánských lázních zahájili s BÁROU ŠTĚPÁNOVOU putovní výstavu 18 ks velkoformátových fotografií. Den poté si naše krásky za hlasu JAROSLAVA DUŠKA užily chůzi po přehlídkovém mole a okusily tak pocity, na které se tolik těšily. 

Kdo jsme?

PRAMEN je domov určený pro ženy i muže se zdravotním postižením. Jeho ředitelkou je Ing. Monika Šumová, která je spoluautorkou festivalu POROZUMĚNÍ. Já jsem Radka Werner, kadeřnice a stylistka co miluje svou práci a činí ženy spokojené tím, jak vypadají. Herec LADISLAV HAMPL jako patron modelek byl báječným společníkem a stal se miláčkem všech našich krásek. Rozdal lékařské rady a svou přítomností podpořil náš projekt. Nu a pochopitelně herec JAROSLAV DUŠEK díky kterému projekt vznikl a jež jej podpořil dalšími nápady i skutky.

Proč to děláme a kdo?

Protože máme radost z každé maličkosti a okamžiků naplně­ných radostí a štěstím. My, stejně tak jako další báječní lidé s jejich firmami, kteří nám pomohli, jak mohli.

POTEX s.r.o. – naše krásky oblékl. MATRIX dodal potřebnou vlasovou kosmetiku, barvy, styling a péči. Internetový obchod PROFISKIN se postaral o jejich nalíčení. Radka Werner s výbavou firmy FOTODUCH se stala fotografem a grafickým týmem v jednom. Radka Werner – DABLJU STUDIO v doprovodu se salonem Trynity se postaraly o proměny střihů i barev. Za domov PRAMEN Ing. Monika Šumová, která tento projekt podporovala na každém svém kroku. 

Přijměte pozvání

a podívejte se na reportáž, kterou natočila TV Sat Mariánské lázně v lednu, kdy jsem proměny žen realizovaly http://www.domovpramen.cz/…oste-krasna/ nebo koukněte na naše Fb stránky, kde najdete proměny všech 32 žen a všechny fotografie s Ladislavem Hamplem na https://www.facebook.com/…roste.krasna?…  Také můžete vidět záznam z Ladies ride, jež podpořila náš projekt historicky 1. dámskou jízdo na motorkách https://www.youtube.com/watch….

A v neposlední řadě v pořadu Můj šálek čaje, ze kterého jsme vytvořili průvodní video. Vše najdete také na stránkách http://www.dabljustudio.cz


Podpořte nás

Nyní jsme v polovině cesty, šťastní z nadšení a radosti, kterou jsme darovali. To vše i přes prvotní neúspěchy na této cestě. Ale díky báječným lidem nyní vidíte výsledek naší 8 měsíční práce. 

Staňte se i vy součástí druhé poloviny! Podpořte nás a pomozte nám dosáhnout dalších cílů. Putovních výstav obrazů i možností vydat knihu proměn všech 32 krásek. Jejich příběhy, historii jejich domova i samotného projektu v krátkém filmovém dokumentu.

Poděkování

ráda bych touto cestou poděkovala všem, kteří se k projektu připojili a dokázali mu dát další rozměr. TV Prima natočila reportáž, kterou odvysílala 3. 3. 2015 v pořadu Očima Josefa Klímy. Lucie Dubová zorganizovala Ladies ride, která se konala 23. 5. a díky ní jsme pro domov získali více jak 12000,– korun.  Děkuji všem týmům, které pomohli projekt zrealizovat. Sponzorům, kteří nás podpořili i jednotlivým lidem, kteří propůjčili svou fotografickou výbavou a předali drahocenné zkušenosti, díky kterým se mi podařilo nafotit fotografie, jak nejlépe (ale ne lépe), jsem uměla.