Má první kniha. Vytvořil jsem ji za necelé dva roky počínaje zimou 2013. Hudbu ke čtení jsme s Alanem Vitoušem a dalšími kolegy nahráli v létě 2014. Teď bych si přál, aby se obojí dostalo i k vám.

Pod hvězdami je první knihou Miloše Vacíka, hudebníka, perkusisty a výtvarníka, autora známého spíše svými hudebními výlety a nahrávkami inspirovanými Brazílií, Kubou, či Afrikou. Miloš však na svých četných cestách po světě čerpal nejen hudební inspiraci, ale také výtvarné cítění a celkovou atmosféru jednotlivých zemí. Tato kniha snoubí autorovy lásky do jednoho propojeného celku. Texty jsou jakoby z tisíce a jedné noci, ilustrace vzdáleně inspirované dávnými kolorovanými dřevořezbami. Kniha Pod hvězdami má podtitul  Povídky z pouště a moře. V těchto extrémních krajinách se odehrávají záblesky bajek života zvířat, lidského snažení, věčného hledání, to vše pozorované nebeskými světly, chladně a nepovšimnutě.

Z hvězd, planet a komet, po tisíce let sledovaných pozemskými tvory v obdivu i pokoře, jsou nezaujatí svědkové, kteří jsou sami o sobě důkazem toho, že v nebeských výšinách plyne čas jiným tempem. Texty se vine jako jemná červená nitka konfrontace pozemského jepičího snažení, s pomalým tokem nebeským. V knize najdete pětatřicet povídek a sedmatřicet celostránkových barevných ilustrací. Texty o hledání, naději, bolesti i prchavém štěstí, smutku a touze. S hlavou zvednutou k obloze, v očích věčné otazníky. Ale hudebník se ve Vacíkovi přeci jen nezapře, a tak jako doprovod knihy vzniklo cd s hudbou, nahranou a složenou přímo k textům. Hudba, která může prohloubit dojem a unést čtenáře do krajin fantazie, vesmíru, šumu pouštního větru a vln. Spoluautor hudby je legendární český hudebník a performer, Alan Vitouš. Spolu s Milošem a Alanem, na hudbě spolupracovali – řecká zpěvačka Athina Langoska, klarinetový kvartet Clarinet Factory, člen Slunečního orchestru, Aleš Kudela. Nenechte si proto ujít příležitost získat nejen knihu Pod hvězdami se mohou, ale i CD a nechat na sebe působit texty, ilustrace a hudbu jako jeden originální celek. Jediná příležitost, jak CD s věnováním autorů získat je právě tady na Katalyzátoru.

Knihu vydá nakladatelství Argo, které zaplatí většinu potřebné sumy. Zbytek je ale potřeba ještě vybrat.