Webový videoseriál. Společně pečujeme o to nejlepší z toho, co uměla tato země a její lidé. Navazujeme a online i offline skládáme nové Elegantní Česko.

Proč jsme tu? Manifest Elegantního Česka:

Přemýšleli jste někdy o tom, co se může skrývat za starými šaty? Jaký osud, kdo je nosil, co prožíval? 

Co všechno nám móda může říct – o nás samých i společnosti, ve které žijeme? 

My jsme tím posedlí. Baví nás pátrat v minulosti po tom, co bylo propracované, duchaplné, chic. Nechceme žádnou éru idealizovat – nemyslete, třeba za první republiky korupce pořádně fičela a lidmi vážený prezident, TGM říkával, že ona doba měla svou politickou patologickou sedlinu. Naši předci byli tehdy ovšem hrdí a obětaví, úcta nebyla divné slovo.  Byli tvořiví a elegantní. Obrovský kulturní rozmach byl slovy pamětníků prozářený sluncem svobody a zlidštění vztahů mezi lidmi různých povolání, názorů, náboženských i politických věr. A úplně upřímně, nad některými příběhy a výtvory se tají dech. A tak si říkáme, jestli by nešlo to nejlepší z to, co uměla v minulosti tato země a její lidé, ještě více oživovat. Co když všichni společně prohrabeme staré pokoje a skříně a vdechneme nový život pokladům z těch časů? Co když se jimi budeme inspirovat, vytvoříme varianty možná víc odpovídající dnešní době, ale podobně krásné? Co když se zamyslíme nad tím, jestli bychom neměli i v módě zpomalit – a místo každotýdenního pořizování nových oblečků od globálních firem, které chrlí neustále něco nového – si třeba necháme ušít košili, která vydrží 5 či 10 let? Domácí značky či salony, kterým záleží na kvalitě, dlouhodobosti, propracovanosti přibývají. Chceme je spolu s Vámi objevovat, vzájemně se inspirovat a skládat tak nové Elegantní Česko. Třeba pak taky náhle zjistíme, že v elegantním hávu se k sobě i elegantněji chováme. 

Co Vám přineseme? 

Hlavní částí bude webový videoseriál – epizody, které budeme spolu s Vámi tvořit. Zapojit se můžete nejrůznějšími způsoby, které Vám budeme nabízet. Společně tak třeba vytvoříme novou dimenzi historie a složíme unikátní obraz minulosti i současnosti. Chtěli bychom, aby výsledkem byla online galerie starých pokladů, mapa současných salónů i jiná „živá galerie“ v ulicích. 

Mezi první výsledky pilotního natáčení patří: Příběh modrých šatů se sametovými květy, Tajemství pokládané vlny či Žena běžné společenské úrovně vs Žena vnitřně ušlechtilá. Jakmile jsme se do toho pustili, nové a nové věci se začaly odkrývat…je to opravdové dobrodružství. 

Jak pracujeme? 

Je to vášeň! Jde o věci krásné s promyšlenými detaily, proto nám záleží na vizuálním zpracování. E­legantní Česko tvoří tým talentovaných mladých tvůrců z různých sfér umění. Na projektu se bude podílet i producent Kryštof Šafer. V úvodních videích se objeví mimo jiné známá burleska (jinak studentka nových médií FF UK) Lady Mousellyca, dále Robert Wünsch či Kateřina Adámková. V budoucích epizodách se můžete těšit na velmi zajímavé osobnosti jako je například kavárník Ondřej Kobza, a další známé i neznámé tváře.

Konzultujeme historiky, kteří se zabývají módou i sociálními a hospodářskými dějinami. Pracujeme se sběrateli dobového oblečení a těšíme se, že další kousky najdete možná Vy doma. Součinnost slíbil také Institut Tomáše Bati a s dalšími probíhají jednání.

Na co sbíráme? 

Hlavně na natočení série z 20. a 30.let, postavení webu, na kterém pak budeme všichni propojeni a bude hostit galerii Vašich objevů – a události, které chceme uspořádat. Vstupenky na ně najdete v odměnách, které tu nabízíme. Čím víc nasbíráme, tím víc natočíme a zorganizujeme. 

Tak co – jdete do toho? Děkujeme všem a moc se těšíme na spolupráci! #bud­meelegantni;-)


facebook: Elegantní Česko

twitter: @elegantnicesko

youtube: Elegantní Česko

www.instagram.com/elegantnicesko

www.elegantnicesko.cz