"Dalajlamova kočka" vypráví pohádku pro dospělé. Seznamte se díky ní se základními principy buddhismu. Jako audioknihu načte Petra Výtvarová Krausová - držitelka Thálie a dnes především lektorka.

Každá živá bytost má stejné radosti i starosti. Má je i slabé a hladové kotě ze slumu, které zachrání samotný Dalajlama. Díky této šťastné náhodě začíná koťátko svůj nový život jako domácí mazlíček v jeho sídle v indické Dharamsale. V knize světoznámého autora Davida Michieho „Dalajlamova kočka“, kterou vydalo nakladatelství Synergie a nyní bych ji ráda nahrála a vydala jako audioknihu na CD, hrdá modrooká kočka poutavě vypráví svůj příběh. Je poskládán ze střípků životních moudrostí a čtenáře/posluchače zábavnou formou seznamuje se základními principy buddhismu.

 Kočka líčí svůj každodenní život v těsné blízkosti Dalajlamy. Stává se svědkem rozhovorů mezi Jeho Svatostí a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace - kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. Dalajlamova kočka je zábavný a čtivý román. Dozvíme se v něm i to, jak by asi Dalajlama reagoval, kdyby dostal jako dárek mrtvou myš. A také, proč zrovna kočičí oči nejlépe vidí lidské slabosti i krásu.

„Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlamově kočce David Michie.

Věřím, že tato kniha je ideálním společníkem na každém kroku v dnešním uspěchaném světě a její ideální formou je právě audiokniha, která nás bude doprovázet, bavit a vzdělávat.

 Mgr. Petra Výtvarová Krausová

Vystudovala herectví na divadelní fakultě JAMU v Brně. Šest let pak hrála v Klicperově divadle v Hradci Králové.

V roce 2001 získala Cenu Thálie pro mladého umělce do 33 let.

Vyučuje dramatický obor na ZUŠ, pro dospělé pořádá zážitkové semináře, přednášky, workshopy, dramaterapie a poskytuje soukromé hodiny hlasové výchovy a rétoriky.

Je také moderátorkou dětských dnů, karnevalů a různých společenských událostí.

Skládá muziku, zpívá a vyrábí mozaiky.

 www.petravytvarova.cz