Pomozte nám uspořádat 3. ročník Běhu s batohem a tím odstartovat tréninky dospělosti pro děti z dětských domovů.

Pomozte nám uspořádat 3. ročník Běhu s batohem!

Ahoj, jsme Jana, Naďa, Veronika a Mirek. Máme za sebou dva ročníky Běhu s batohem na pomoc českým dětem bez rodičů. Díky vybraným penězům jsme už téměř dvě stovky dětí z dětských domovů lépe připravili na start do samostatného života. Letos jsme se rozhodli, že předem na internetu zkusíme zjistit zájem. Když vybereme aspoň něco, což tady na katalyzátoru naštěstí jde, tak se pak na Letné symbolicky proběhneme, i kdyby nás bylo jen pár. Víme, že cílová částka je spíš velké přání než suma, kterou můžeme očekávat. Co jiného byste ale chtěli od malé skupiny bláznů, kteří díky tomuto běhu chtějí hlavně pomáhat.

Běh s batohem je charitativní akce neziskové organizace Spolu dětem a Mirka Čepického, která vznikla před třemi lety jako spontánní nápad. Mirek totiž sám jako malé dítě málem skončil v dětském domově. To se nakonec nestalo, ale inspirovalo ho to k myšlence pomoci těm, kteří to štěstí neměli. Spojil se s Janou, Naďou a Veronikou ze Spolu dětem, které mladým v dětských domovech pomáhají už deset let a vědí, jak na to. Batoh symbolizuje handicap, s nímž děti z dětských domovů vstupují do samostatného života. 

S prvními dvěma ročníky nám pomohlo hodně moc kamarádů, kteří zdarma zajistili hudbu, moderování, aktivity pro děti, pódium, aparaturu, značení trasy a první pomoc. Nejvíc funkcí v jedné osobě oba ročníky zvládl triatlonista Tomáš Slavata, s nímž si i letos můžete pořídit běh.

Cílem Běhu s batohem je ze startovného zajistit tréninky dospělosti pro děti v dětských domovech. Co tisícovka, to trénink pro jednoho kluka nebo holku, kteří jsou krátce před postavením se na vlastní nohy. Odchod z dětského domova je jedním z nejkritičtějších období v jejich životě. Tréninky dospělosti jim pomáhají získat potřebné znalosti a dovednosti, aby mohly uspět v samostatném životě.

Snažíme se náklady akce držet na úplném minimu. Letos klidně uspořádáme jen symbolický běh s několika kamarády a těmi z vás, kteří nás podpoří. Když se nám podaří vybrat cílovou částku, tak zařídíme i rodinný fotokoutek a další drobné aktivity, ale určitě pořád s minimálními náklady, protože chceme hlavně pomáhat.

Rozhodli jsme se touto cestou oslovit ty, kteří by náš záměr chtěli podpořit a ujistit nás, že konání 3. ročníku má smysl.

Pomozte nám 25. 5. 2016 uspořádat v Praze na Letné Běh s batohem!

Spolu dětem
Podporuje vzdělání a rozvoj dětí v dětských domovech a zvyšuje jejich šanci úspěšně se postavit na vlastní nohy.

Web Spolu dětem
Facebook Spolu dětem